10/24/2008

Kasutan sunnitud kodusolekut blogimiseks, milleks seniajani lihtsalt aega pole olnud.
Vahepealsetest asjadest olen ma ise kõige rohkem sillas vast oma oranži septembri värvispektri ja SKA SOckdown septembri projektide alla läinud asjaga, nimelt oranžid sokid Raasiku lõngastKusjuures fotod on tehtud mu oma väikeste pontsakate (või siis tegelikult üsna kondiste) kätega. Kokku kulus umbes 40 grammi lõng, 2,0 hiina (korea?) bambusvarras ja muster Mystery Sock by Jeanne Fahihi.
Aega läks liiga palju, sest kui olin suure hurraaga mõlemad sokid kannani valmis kudunud, siis avastasin, et vist tuleks kududa ka kannakiil. Mida ma muidugi polnud teinud ja kuna mu sõbranna, kellele need mõeldud on, ei kanna kingi number 72, siis muudkui harutasingi. Üks tarkus ka, mida sellest kudumisest õppisin: äära rullis serva sees kudusin maha elastikniidiga ja kinnitasin serva korralikult nõeludes.

Vahepeal olen ma kokku hamsterdanud kohutava hulga igasugust ehtekraami kahest Esty poest: Minisibo ja Beadsupplies. Tänu esimesele avastasin jaapani cabochonid (mosaiigis pruun ja valge), teine aga omab aukartustäratavat valikut erikujuliste peadega ehetnõelu ning muud kraami, kusjuures pakk tuli Hiinast lausa välgukiirusel (u. 2 nädalaga - see on itaalia jubeda tolli juures selge ime).


Ehtenõelad lähevad kavasoleva fimost käevõru sisse, mida ma juba ammu olen teha tahtnud (cane ja pärlid), kiikhobust aga saab kas silmusemärkija või mõni ehe.

Vahepeal olen ka usinalt traadiväänamisega tegelenud, aga pildistamiseni pole jõudnud. Tegin "omaenese tarkusest" ja The Beady Eye kiviklibust (ehk siis nende gemstone mix) leitud kambaba jaspisest sõrmuse. Ning uurisin siis Eni Okeni kunagi ostetud sõrmusevalmistamisõpetust (miks mitte enne? Mul läks meelest ära, et mul õpetus olemas on). Ning selgus, et ma olen kõik õigesti teinud.
Selle peale läksin nii kuraasi täis, et tegin veel ühe sõrmuse, seekord türkiisist. Millega ma sugugi nii rahul pole, aga peamiselt seetõttu, et kivi on jube kobakas. Ilmselt vormistan kogu kupatuse hoopis kaelakeeks ümber.

(à suivre)

No comments: