6/14/2014

Carme

Minu senised õmblustöö-alased katsetused on kuni viimase ajani olnud pehmelt öeldes tagasihoidlikud: käsitöökottidest kaugemale ma ei jõudnud ja isegi nende juures oli suuri raskusi õmbluste kenasti sirgeks saamisega. Osaliselt oli asi muidugi ka selles, et ma kipun asju, mis kohe täpselt nii välja ei tule nagu ma tahan, üsna kergekäeliselt nurka viskama... Aga selle aasta alguses tekkis mul järsku peaaegu trots, et kas ma siis tõesti õmblemist selgeks ei saagi, ja sestap olen nüüdseks peaaegu pool aastat usinasti masinat vuristanud, lugematuid kordi harutanud, mitu korda oma näppe veristanud (ja kirunud), aga kõige selle juures väga palju õppinud. Nii palju, et otsustasin lõpuks katsetada ka mõne "päris" asjaga ja valik langes pluusile nimega Carme.
Selle raskusastmeks on märgitud 2, st mitte päris algaja õmbleja, aga kuna juhised on äärmiselt selged ja pildirohked, tundus kõik mulle teostatav. Ja eks ta seda oligi, hoolimata asjaolust, et pluusil on terve rida toredaid, aga töömahukaid detaile (volditud passe, kanditud mansetilõhikud, varrukatripid ja püstkrae). Ainus keerukas asi, millega ma ei riskinud seekord katsetada, olid nööpaugud - nende asemele panin kinnisteks trukid.

pic name pic name
Muidugi oskasin seejuures oma elu ka kenasti keerukaks teha. Olen kevadest peale õnnelik overlokiomanik ja püüan seega kõik õmmeldava ka seestpoolt kenaks saada. Aga kuna mingil ainult mulle endale teadaoleval põhjusel ei ääristanud ma mitte detaile, vaid juba valmis õmbluste varusid, ei jäänud õnnetus tulemata. Külgede ja varrukatega läks kõik ludinal, aga passe juures hajus mu tähelepanu ainult hetkeks ja tulemus oli selline.

Aga pärast esimest ehmatust (ja ahastust, sest ma olin pluusiriide piinliku hoolega ja terve hulga nööpnõeltega overlokkimiseks tagasi voltinud - välja arvatud saatuslikust kohast) selgus, et kui triikida katkilõigatud kanga alla kitsas riba liimiriiet, paistab see välja ainult juhul, kui tõesti nina vastu panna.
Teisalt olen ma suisa narrilt rahul pluusi varrukatega, mille õmblused tulid peaaegu täiuslikult sümmeetrilised.
pic name pic name pic name

Lisaks sain oma suureks kergenduseks teada, et ma pole ainus, kes ei suuda rohkem kui 10 sentimeetrit ilusat sirget tepingut teha, ja et korrektse lõpptulemuse saavutamiseks on õmblusmasinatele olemas spetsiaalsed suunajaga tallad.
description here Lõige: Carme blouse
Kangas: 1,4 m rest Tallinna Abakhanist+0,5 m elastset popliini
Õmblusaeg: 8 tundi
Hind: lõige 8€, kangas 10€
Kokkuvõte: selle lõike järgi plaanin kindlalt veel õmmelda, aga seekord juba natuke paremast materjalist, päris nööpidega ja kraega, mis on korralikult vaheriidega läbipaistmatuks muudetud.

3 comments:

Meeli said...

Aplaus! Visadus viib sihile ;)
Imekena pluus ja nagu lugeda võib, siis annab see aina hoogu juurde. Väga tubli!

AlleRaa said...

Ilus pluus! Päris keerukas lõige, ei ole lihtsalt niisama kokkuvuristamine.

Elina K said...

Ahh, mulle meeldib see passega (tahaks öelda maniskiga) pluus!
Iga oskus tuleb elus kasuks ja kui see ka enesele rõõmu ning naudingut pakub, siis on kasu mitmekordne!
Oled kangesti asjalik naisterahvas ja mida muud kui "edukat tegutsemist" saakski Sulle soovida?!