5/06/2008

Mal (või vertu?) du siècle+ aprilliroheline

Ma mäletan, et kui enam ligi 20 aastat tagasi kord Ida-Saksamaal käis, tõi ta sealt mulle imeasju: pinali, millesarnast kellelgi klassis ei olnud, peente joontega noodivihikuid ja müstilist pastat, mille nimeks Suraline (ehk siis suraliini). Nagu plastiliin, aga sellest voolitud vidinaid sai ahjus küpsetada. Ja nii ma siis voolisin ja küpsetasin õhinal seni, kuni pool kilo imematerjali otsas oli (see võttis muidugi tükk aega). Eile nimelt ostsin oma esimesed pakid Fimot. Ja tegin oma esimese cane. Küpsetades tulid meelde suraliinist südamed ja ripatsid, mis vist kusagil hoolega ilusas karbis ärapanduna seniajani alles on...
Aga aitab lobast, tööd on vaja teha (vabalt tsiteeritud Raul Velbaumi).

Algaja polümeerija ilmselt kohustuslik töö, roosid, kuna neid on lihtne teha ja need näevad kobedad välja ka kogemusteta näppude vahelt tulnuna. Kasutatud on rohelist ja hästi helehalli Fimot (alguses tahtsin valget, aga kuna poe jaoks oli aega täpselt neli minutit, siis haarasin vale paki- ise olin pärast sellega päris rahul), alusena aga üks minu lemmikkõrvarõngastest, mille paariline ühel päeval müstilisel kombel kadus. Nii et ehk on P.l õigus kogu oma kola alles hoidmisel, ehk läheb tõesti kõike ühel heal päeval vaja? Kaetud kuskilt turult sentide eest ostetud küünelakiga, mis on mõnusalt paks ja kuivanult muudab pinna ka täiesti kriimustustekindlaks.

Ja see siin on cane, mille skeemi ma selle suurepärase lehekülje külastamise järel ise välja mõtlesin, ehkki kahtlemata on see juba ammu olemas, aga vähemalt ei teinud ma asja "pildi järele".
Ning siin on see, mis cane lahtilõikamise, väikese kirumise ja kaks korda nõelaga sõrme torkamise järel sai.

Tööriistadest kasutasin tavalist õhukese teraga kitsast cutter-nuga, nööpnõelu pärlite sisse aukude tegemiseks - panen need koos nõeltega küpsema, siis jäävad augud piisavalt suured, et sealt traati läbi tõmmata -, imepeenikest puuritera, mille onu K. mulle kunagi koos kahjuks hingusele läinud graveerimismasinaga kinkis, ja tange.
Materjaliks niisiis kahte värvi Fimo, hõbetraat ja siidipael. "Läätsed" on lihtsalt rulli otsast lõigatud ja pealt ära silutud, ümmargused pärlid nende vahel aga sama rulli kokkusurumisel ja ettevaatlikult ümmarguseks veeretamisel saadud.

Kokku annab see aprillikuu rohelise. Sest mu pitssokid paraku niipea valmis ei saa...


And a brief resumé in English: here are my first polymer clay bits and bobs. I tried to make roses (easy ever for a beginner) and a cane I invented myself (a motif most certainly exists already but at least, I did not use any tutorials). Used light gray and green polymer clay, silver wire and silk ribbon.

3 comments:

Katrin said...

Kas need on Sinu esimesed katsetused? Kui jah, siis soovin õnne! Kõik tuli hästi välja ja pareminigi veel. Loodan, et nendest vidinatest Sinu armastus polümeersavi vastu ainult kasvab:)

Minu esimene(-sed) olid tunduvalt masendavamad - neid saab vaadata siin: http://pilt.delfi.ee/picture/420658/
siin: http://pilt.delfi.ee/picture/489032/
ja siin: http://pilt.delfi.ee/picture/436928/

Anneli said...

Esimesed jah - aitäh! Mulle nii kangesti meeldib saviga mätsida ja Sinu tööd on nii äraütlemata inspireerivad.

melusine_tricote said...

Beautiful !